Gofreeritud terastorud ja -konstruktsioonid

Definitsiooni järgi peetakse spiraalselt gofreeritud  terastorusid ja monteeritavaid gofreeritud terasplaatidest sildasid elastseteks konstruktsioonideks, teraselemendid võtavad vastu koormuse ja kannavad selle  konstruktsiooni ümbritsevasse pinnasesse. Sel põhjusel ei sõltu konstruktsiooni tugevus mitte ainult terase parameetritest, vaid ka pinnase füüsikalistest ja mehaanilistest omadustest. Kirjanduses nimetatakse sellist tüüpi konstruktsioone terase-pinnase komposiitsildadeks, mille sildeulatus võib ulatuda 30 meetrini või rohkemgi.

Kasutusvaldkonnad

Gofreeritud terasest konstruktsioone kasutatakse enamasti auto- ja raudteetunneliteks või sildadeks, jalakäijate, jalgratturite või loomade ülekäigukohtadeks ning veetruupideks. Gofreeritud teraskonstruktsioone kasutatakse sageli olemasolevate truupide, sildade või  tunnelite tugevdamiseks ja rekonstrueerimiseks. Teraskonstruktsioon paigaldatakse olemasoleva konstruktsiooni sisse ja nende vahele jäänud tühimik täidetakse betooniga. Gofreeritud terastorusid kasutatakse ka välistes survestamata vee- ja kanalisatsioonisüsteemides, drenaažisüsteemides, vedelikuhoidlate süsteemides, näiteks vihma-,  tehnoloogilise või tulekustutusvee hoidmiseks mahutites. Neid kasutatakse ka  ventilatsioonitorude, kaitsekorpuste, varjualuste ja angaaride paigaldamiseks.

NovaCor gofreeritud terastorud

NovaCor terastorusid kasutatakse mitmes valdkonnas, kuna need on kerged, tugevad, vastupidavad, soodsad ja keskkonnasõbralikud. Tootmisprotsessis gofreeritakse teraslehte spiraalselt ning lehed on omavahel ühendatud ise lukustuva äärisega. Gofreeritud ristlõike parameetrid võimaldavad vähendada terase paksust, säilitades samal ajal toru kandevõime. Terastorud paigaldatakse teede või raudteede alla ning need taluvad erinevaid tüüpi koormuseid.

NovaCor terastruubid on valmistatud tsingitud ja polümeerkattega terasest, mille kestvusiga on 100 aastat või rohkem. Taaskasutatud terase kasutamine tootmisel ning madalate tootmiskuludega protsesside rakendamine vähendab terastorude tootmisel keskkonnamõju.

NovaCor terastorud on kerged, seetõttu on nende transportimine ja paigaldamine minimaalse kuluga. Lisaks on torude ekspluatatsioonikulud madalad, mis avaldab olulist mõju lõppkasutajale.

Torud võivad olla ümmarguse või ellipsikujulise profiiliga, mida iseloomustab suur vee läbilaskvus. Torude sisemine diameeter võib varieeruda vahemikus 300 mm kuni 4000 mm ning pikkus kohandatakse vastavalt kliendi vajadustele. Toru segmendid ühendatakse liitmikutega, mis tagavad toru terviklikkuse, tugevuse ja tiheduse.

NovaCor gofreeritud terastorud toodetakse, sertifitseeritakse ja märgistatakse CE märgisega vastavalt EN 1090 standardile ja ELi määrusele nr 305/2011. Tootmisekvaliteet vastab EXC3 klassile.

MP200 gofreeritud terasesplaatidest monteeritav  teraskonstruktsioon

Konstruktsioonid, mille sildeava ei ületa 12 meetrit, saab kasutada MP200 gofreeritud teraskonstruktsioone, mis monteeritakse kokku terasplaatidest. Selle konstruktsioonitüübi teraslehed valtsitakse vastavalt konkreetse profiili geomeetriale ning terasplaatide poltidega ühendamisel moodustub nõutava ristlõikega konstruktsioon. Kõige sagedamini kasutatakse MP200 terastorusildasid lühema sildeavaga autode ja raudteede tunnelite või sildade, jalakäijate, jalgratturite või väikeste loomade ülekäikude ja vesiehituse jaoks. Uuringud ja teostatud projektid näitavad, et MP200 terastorusildasid saab kasutada ka kiirrongide raudtee all.

MP200 konstruktsioonid võivad olla avatud või suletud profiiliga. Avatud ristlõikega konstruktsioonid, ehk kaared, paigaldatakse raudbetoonist või gofreeritud terasest vundamentidele. Sellise konstruktsiooni suurimaks eeliseks on looduslik põhi. Suletud profiiliga, ümarate või muu kujuga MP200 konstruktsioone kasutatakse kõige sagedamini tunnelitena ja väiksemate jõgede puhul, kus abrasioonitase pole väga kõrge.

MP200 konstruktsioonide teraslehed on valmistatud mustast metallist, mis on kuumtsingitud ning vastavalt kasutuskohale ja nõutavale kestvuseale lisa korrosioonikaitsega.

MP200 konstruktsioonide gofreeritud terasplaadid toodetakse, sertifitseeritakse ja märgistatakse CE märgisega vastavalt EN 1090 standardi ja ELi määruse nr. 305/2011 nõuetele. Tootmiskvaliteet vastab EXC3 klassile.

NovaBridge gofreeritud terasplaatidest konstruktsioon

Kui tekib vajadus ületada 12m pikkust sildeava, siis saab kasutada sügavama gofreeringuga teras konstruktsioone. NovaBridge konstruktsioone saab toota kahte tüüpi, laineprofiiliga vastavalt 381x140 mm ja 500x237 mm. Sügavamad laineprofiilid võimaldavad toota erakordselt suure sildeavaga konstruktsioone, mille tugede vahele jääv ava võib ulatuda kuni 30 meetrini ja rohkem. Selliseid konstruktsioone kasutatakse kõige sagedamini autode ja raudteede tunnelite või sildade, jalakäijate, jalgratturite või loomade ülekäikude jaoks.

NovaBridge'i konstruktsioon, nagu ka MP200, koosneb gofreeritud terasplaatidest ja poltidest, mis on mõeldud plaatide ühendamiseks. Kõige sagedamini kasutatakse avatud profiiliga, ühe- või mitme raadiusega kaari, kuid on võimalik toota ka suletud profiili, ümmarguse või mõne muu ristlõikega NovaBridge'i konstruktsioone.

NovaBridge konstruktsioonide pikaealisust tagatakse terasplaatide kuumtsinkimise ja värvimisega, st valitakse sobiv korrosioonikaitse süsteem, lähtudes keskkonna tingimusklassist. Kuumtsinkimine ja värvimine loovad nn kombineeritud korrosioonivastase katte süsteemi, mille pikaealisus eriti agressiivses keskkonnas võib ulatuda kuni 100 aastani. Värvimissüsteemi ja katte tüübi valik sõltub kliendivajadustest.

NovaBridge konstruktsioonide gofreeritud terasplaadid toodetakse, sertifitseeritakse ja märgistatakse CE-märgisega vastavalt EN 1090 standardi ja ELi määruse nr. 305/2011 nõuetele. Tootmiskvaliteet vastab EXC3 klassile.

Rearma kohta

Oleme noor, kuid kogenud insenertehnilisi lahendusi ning tooteid pakkuv ettevõte. Kiired kvaliteetsed lahendused ning uuenduslikud ideed – viis kuidas meid kirjeldada.

Meil on tehniline pädevus ning kõik projektid ja tööd on meile võrdselt olulised, alustades kõige keerukamatest kuni lihtsaimate lahendusteni välja. Kui on olemas tee lahenduseni, siis meie oleme need, kes selle leiavad. Kui seda ei ole, siis ehitame silla, et jõuda lahenduseni. Unustage standard mõõtmetega tootmisliinid. Teie poolt andmed, meie poolt tooted!

Iga projekt ja objekt on unikaalne, kui Te ei leia enda kriteeriumitele vastavat toodet, võtke ühendust : info@rearma.ee

Aadress:

Kanali tee 4,
10112, Tallinn,
Harjumaa

Kontaktid:

REARMA ESTONIA OÜ
Registrikood 16774494
KMKR EE102634785
Info@rearma.ee
Tel. +372 512 1126

Meie veebisait kasutab küpsiseid, et tagada Teile parim kogemus. Sirvimist jätkates nõustute meie küpsiste kasutamisega. Lisateabe saamiseks vaadake meie Privaatsuspoliitika lehte.